Kaip atsikratyti pelių mediniame name

Pelės mediniame name yra problema, su kuria susiduria daugelis privačių namų savininkų. Šie smulkūs graužikai ne tik gadina turtą, bet ir gali tapti ligų šaltiniu, todėl jų buvimas namuose yra nepageidaujamas. Atsikratyti pelių gali būti sunku, tačiau yra patikrintų metodų, kurie tikrai veikia. Šiame straipsnyje apžvelgsime efektyviausius kovos su pelėmis mediniame name būdus, kurie padės greitai ir patikimai išspręsti problemą.

Pelių atsiradimo priežastys
Pelės gali atsirasti mediniame name dėl kelių priežasčių:

Prieiga prie maisto. Jei namuose ar aplink juos yra laisvo maisto, graužikai greitai pateks į vidų. Maisto likučiai, šiukšlės ar atviros maisto atsargos gali būti pelių magnetas. 2 – šilta pastogė. Ypač atėjus šaltam orui pelės ieško šiltų vietų pasislėpti ir veistis. Mediniai namai su savo įtrūkimais ir užkampiais dažnai yra ideali vieta šiam tikslui.

Struktūriniai pažeidimai. Įtrūkimai, skylės ir prastai izoliuotos vietos sienose, grindyse ar palėpėje leidžia pelėms lengvai patekti į namus.

Gamtos artumas. Jei namas yra šalia miško, laukų ar sodų, tai padidina graužikų riziką, kai jie ieško prieglobsčio žmonių namuose, ypač rudenį ir žiemą.

Graužikų kontrolės metodai
Norėdami efektyviai kovoti su pelėmis mediniame name, galite naudoti įvairius metodus, kurių kiekvienas turi savo ypatybes ir efektyvumo lygį.

Sandarinimas
Pirmas žingsnis kovojant su pelėmis – blokuoti visus įmanomus būdus joms patekti į namus. Turite kruopščiai apžiūrėti sienas, grindis, palėpę ir rūsį, ar nėra įtrūkimų, tarpų ir skylių. Šios vietos turi būti užsandarintos sandarikliu, metaliniu tinkleliu ar kitomis stabiliomis medžiagomis, kad pelės nepatektų.

Cheminis nuodas. Tiks ir rodenticidai
Rodenticidai yra specialios cheminės medžiagos graužikams naikinti. Jie pritraukia peles, o suvalgę nuodų graužikai žūva. Šis metodas yra veiksmingas, tačiau reikalaujantis atsargumo, ypač jei namuose yra vaikų ar augintinių, nes cheminės medžiagos gali būti pavojingos.

Pelių spąstai
Pelių gaudyklė – klasikinis ir laiko patikrintas graužikų kontrolės metodas. Yra įvairių tipų pelėkautai: mechaniniai, spyruokliniai arba daugkartinio naudojimo. Šio metodo pranašumas yra tas, kad jį lengva naudoti ir nereikia naudoti cheminių medžiagų.

Klijų spąstai
Klijų spąstai yra lipnūs paviršiai, ant kurių pelės patenka ir prie kurių prilimpa. Šis metodas yra veiksmingas mažoms graužikų populiacijoms. Tačiau tam reikia reguliariai tikrinti ir pakeisti spąstus.

Elektrinis gaudyklė
Elektriniai spąstai veikia remdamiesi elektros srovės iškrova, kuri akimirksniu užmuša peles. Šiuos prietaisus saugu naudoti, nes juose nėra chemikalų ir lengva atsikratyti graužikų lavonų.

Ultragarsinis prietaisas nuo graužikų
Ultragarsiniai prietaisai skleidžia garso bangas, kurios dirgina graužikus, verčia juos palikti kambarį. Jie nežudo pelių, o tiesiog jas atbaido. Šis metodas yra saugus žmonėms ir naminiams gyvūnėliams, nes ultragarso žmogaus ausis nesuvokia.

Ultragarsinis repeleris
Ultragarsinis repeleris yra kompaktiškas prietaisas, kuris taip pat naudoja ultragarso bangas pelėms atbaidyti. Jis tinkamas ilgalaikiam naudojimui ir veiksmingai apsaugo nuo graužikų, tačiau gali būti mažiau veiksmingas esamoms populiacijoms.

Kaip galite apsisaugoti iš anksto arba į ką reikia atsižvelgti
Patikimiausias būdas apsaugoti medinį namą nuo graužikų – pažeidžiamas vietas uždengti smulkaus tinklelio metaliniu tinkleliu. Pavyzdžiui, jei namas stovi ant polių ar stulpinių pamatų, visa apatinė grubių grindų dalis turi būti padengta tinkleliu, kurio akių dydis ne didesnis kaip 6 milimetrai. Tai neleis pelėms prasiskverbti iš apačios.

Jei namas apšiltintas iš išorės, tai visi vėdinimo tarpai po apkala taip pat turi būti uždengti tinkleliu. Panašiai verta saugoti ir orlaides, nes per jas į namus gali patekti pelės. Kalbant apie grindis tarp aukštų, joms paprastai nereikia papildomos apsaugos, nes tinklelis apatiniame namo lygyje suteikia pakankamą barjerą.

Taip pat verta prisiminti, kad graužikai į namus dažnai patenka pro atviras duris. Patekusi į vidų, pelė pasislepia slėptuvėje, o tada patenka į izoliaciją, kad ten susikurtų lizdą. Dėl visiškos apsaugos verta apsvarstyti grindų konstrukcijų sutvirtinimą ir iš vidaus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Kontakai:

El.p.: info@apiemediena.lt
Adresas: Kaunas
Administratorius: MB Laimiu laiką ir kainą

Sekite mus: